Pilot turystyczny PPL(A)
ozdobnik Pilot
turystyczny
licencja PPL(A)

Pilot turystyczny - licencja PPL(A) czyli jak zostać pilotem samolotu?

 

 

Marzysz o lataniu? To Twoja pasja od dzieciństwa? Przyjdź do nas, a my spełnimy Twoje marzenia.
Pierwszy krok: Zdobądź licencję Pilota PPL(A) i rozpocznij karierę lotniczą.

Pierwszym krokiem ku temu, aby zostać pilotem samolotu, jest zdobycie tak zwanej licencji pilota turystycznego PPL(A) i prawdę mówiąc jest to najważniejsza licencja w życiu pilota, ponieważ na tym etapie uczeń buduje swój fundament wiedzy od teorii po praktykę (dobre i bezpieczne nawyki pilotażowe).

Licencja PPL - schemat szkolenia

Pilot Turystyczny PPL(A)

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem szkolenia do licencji turystycznej samolotowej PPL(A)?

Pierwszym krokiem, jaki należy wykonać, aby zostać pilotem, jest zdobycie podstawowej licencji, tak zwanej turystycznej - PPL(A). Jest to jedna z ważniejszych licencji w życiu każdego pilota, gdyż to właśnie na tym etapie uczeń-pilot buduje swój fundament wiedzy od teorii po praktykę. Ta także czas, w którym wypracowywane są dobre zachowania i bezpieczne nawyki pilotażowe, które towarzyszą pilotowi w trakcie lotów i zdobywania kolejnych licencji i uprawnień. 

Jakie warunki wstępne należy spełnić, aby rozpocząć szkolenie lotnicze? Przede wszystkim:

Jak wygląda szkolenie lotnicze do uzyskania licencji PPL(A)?

Szkolenie teoretyczne:

Zakres teorii do licencji PPL(A) obejmuje następujące przedmioty:

Lotnictwo to jedna z nielicznych dziedzin, gdzie teoria ściśle i całkowicie pokrywa się z praktyką, wszystko przyczynia się do naszego bezpieczeństwa i zrozumienia mechanizmów działania i oddziaływania na nas i na nasz lot. 

Zajęcia prowadzą w miłej i konstruktywnej atmosferze młodzi, świetnie wyszkoleni i doświadczeni instruktorzy — pasjonaci, którzy ukończyli wyższe studia o profilu lotniczym i posiadają spore doświadczenie instruktorskie w powietrzu. Wszelkie materiały szkoleniowe są zapewnione przez ośrodek, łącznie z możliwością korzystania z naszej biblioteki i dostępem do Internetu.

Po ukończeniu kursu teoretycznego i zdaniu wewnętrznych testów z poszczególnych przedmiotów (na minimum 75%) w wewnętrznym systemie komputerowym, Kandydat otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu teoretycznego i od tego momentu może rozpocząć najlepszą część kursu, czyli wzbicie się w powietrze i pilotowanie. Oczywiście pod czujnym okiem instruktora. 

 

Ośrodek Szkoleń Lotniczych Royal-Star AERO, z siedzibą w Mielcu (Polska) jest oficjalnie zatwierdzony jako centrum egzaminacyjne Austro Control — Urząd Lotnictwa Cywilnego w Austrii. W związku z tym uczniowie, którzy ukończyli szkolenie do licencji PPL(A), mogą zdawać egzamin teoretyczny EASA do licencji PPL(A) w ośrodku Royal-Star Aero w języku angielskim i niemieckim.  Więcej o egzaminach teoretycznych EASA 

 

 

MASZ PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS. CHĘTNIE ODPOWIEMY.

Royal-Star AERO

39-300 MIELEC, POLAND

ul. Lotniskowa 16

tel. [+48] 17 788 63 60

email: ato[at]royal-star.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA