Pilot turystyczny PPL(A)
ozdobnik Pilot
turystyczny
licencja PPL(A)

Pilot turystyczny - licencja PPL(A) czyli jak zostać pilotem samolotu?

Marzysz o lataniu? Jest to Twoja pasja od dzieciństwa? Przyjdź do nas, a my spełnimy Twoje marzenia.
Pierwszy krok: Zdobądź licencję Pilota PPL(A) i rozpocznij karierę lotniczą.

Pierwszym krokiem ku temu, aby zostać pilotem samolotu jest zdobycie tak zwanej licencji pilota turystycznego PPL(A) i prawdę mówiąc jest to najważniejsza licencja w życiu pilota, ponieważ na tym etapie uczeń buduje swój fundament wiedzy od teorii po praktykę (dobre i bezpieczne nawyki pilotażowe).

Licencja PPL - schemat szkolenia

Pilot Turystyczny PPL(A)

Co trzeba wiedzieć przed rozpoczęciem szkolenia do licencji turystycznej samolotowej PPL(A)

Marzysz o lataniu? Jest to Twoja pasja od dzieciństwa? Przyjdź do nas, a my spełnimy Twoje marzenia.

Pierwszym krokiem aby zostać pilotem jest zdobycie licencji tak zwanej turystycznej PPL(A) i prawdę mówiąc jest to najważniejsza licencja w życiu pilota ponieważ na tym etapie uczeń pilot buduje swój fundament wiedzy od teorii po praktykę (dobre i bezpieczne nawyki pilotażowe).

Jakie więc warunki wstępne trzeba spełnić aby móc rozpocząć szkolenie lotnicze? Przede wszystkim :

Zatem Jak wygląda szkolenie lotnicze do uzyskania tej wymarzonej licencji? Otóż podzielmy sobie to na dwa etapy:

Szkolenie teoretyczne:

Rozpoczynamy naukę latania (na sucho) i wszystko co jest z tym związane. Zakres teorii do licencji PPL(A) obejmuje następujące przedmioty:

Trochę tego jest ale naprawdę lotnictwo to jedna z nielicznych dziedzin, gdzie teoria ściśle i całkowicie pokrywa się z praktyką i nie ma tu zbędnych wiadomości, wszystko przyczynia się do naszego bezpieczeństwa i zrozumienia mechanizmów działania i oddziaływania na nas i na nasz lot. 

Ci, którzy mają czas mogą uczęszczać na zajęcia w naszych specjalnie przygotowanych salach wykładowych w ośrodku.

Natomiast dla tych osób które nie mogą uczęszczać na co dzień na zajęcia z różnych względów, lub po prostu przebywają na dłuższy okres poza granicami kraju proponujemy modułowy kurs korespondencyjny.

Zajęcia prowadzą w miłej i konstruktywnej atmosferze młodzi świetnie wyszkoleni i doświadczeni instruktorzy - pasjonaci, którzy ukończyli wyższe studia o profilu lotniczym i spore doświadczenie instruktorskie w powietrzu. Wszelkie materiały szkoleniowe są zapewnione przez ośrodek łącznie z możliwością korzystania z naszej biblioteki i dostępem do Internetu.

Po ukończeniu kursu teoretycznego i zdaniu wewnętrznych testów z poszczególnych przedmiotów (na minimum 75%) w wewnętrznym systemie komputerowym, kandydat otrzymuje zaświadczenie o ukończeniu kursu teoretycznego i od tego momentu można w końcu rozpocząć najlepszą część tego kursu a mianowicie wzbić się w niebo.

MASZ PYTANIA?

NAPISZ LUB ZADZWOŃ DO NAS. CHĘTNIE ODPOWIEMY.

Royal-Star AERO

39-300 MIELEC, POLAND

ul. Lotniskowa 16

tel. [+48] 17 788 63 60

email: ato[at]royal-star.pl

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA